Skład zespołu

Karina Dyśko –  śpiew, trąbka.
Wokalistka o wielu obliczach, obdarzona mocnym, pełnym ekspresji głosem. Urozmaica imprezę grając na trąbce. Absolwentka Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Pomimo młodego wieku ma na koncie sporo nagród zdobytych podczas konkursów i festiwali muzycznych. Największym wydarzeniem muzycznym był udział w programie telewizyjnym „Szansa na sukces”. Dzięki wygranej w odcinku z Andrzejem Rosiewiczem mogła szlifować swój wokal u boku Elżbiety Zapendowskiej, aby na uroczystym finale programu wystąpić przed takimi gwiazdami jak : Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Mietek Szcześniak, Brathanki. Jej kilkuletnie doświadczenie sceniczne przekłada się dziś na wysoką jakość każdego występu. Uwielbia tańczyć razem z gośćmi, prowadząc przy tym różne animacje taneczne oraz konkursy. Całość imprezy prowadzi w sposób wyszukany, nawiązując kontakt z gośćmi w każdym przedziale wiekowym. Prywatnie: Radosna nauczycielka wychowania przedszkolnego 😊

 

Tomasz Lulek – saksofony, klarnet.
Muzyka towarzyszy mu od zawsze. Pochodzi z rodziny, gdzie śpiewano, tańczono i przede wszystkim grano na skrzypcach, akordeonie, harmonijce ustnej, pianinie czy organach kościelnych. Naukę na klarnecie rozpoczął w wieku 13 lat, a przez kolejne lata rozszerzał swoje instrumentarium o saksofon altowy, tenorowy i sopranowy. W swym dorobku ma występy z orkiestrami dętymi, zespołami ludowymi, zespołami weselnymi i coverband’ami w kraju i za granicą. W wieku 22 lat został saksofonistą sopranowym i tenorowym zespołu Sweet & Hot Jazzband w Łodzi. Przygoda z jazzem tradycyjnym, swingiem i bluesem w Łodzi trwała przez 8 lat, a uwieńczeniem tego stało się nagranie pierwszej płyty zespołu. Inspiracje: Michael Brecker, John Coltrane, Branford Marsalis,
Victor Goines, Ted Nash.                                                                  

 

Arek Mirowski – instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, śpiew.
Jest związany z muzyką od najmłodszych lat. Muzyką zaraził go ojciec, który grywał na przyjęciach weselnych i zabawach. Już jako mały ośmioletni chłopiec grał pierwsze utwory na instrumentach klawiszowych. W wieku młodzieńczym zainspirował się nauką gry na gitarze. Jako 14 letni chłopak zagrał na pierwszym przyjęciu weselnym. W późniejszych latach kontynuował naukę gry na gitarze. Chcąc się ciągle rozwijać muzycznie, uczestniczył w wielu warsztatach gitarowych prowadzonych przez najlepszych polskich gitarzystów takich jak Marek Raduli czy Jacek Królik. Dziś jest absolwentem edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, nauczycielem muzyki oraz członkiem zespołu Forte Live z którego czerpie ogromną przyjemność.

 

Bogusław Gołębiewski – gitary, śpiew.
Muzyka zawsze była nieodłącznym elementem jego życia . Pierwsze chwyty gitarowe pokazał mu brat Adam a pierwszą gitarę akustyczną defila kupioną za ciężko zarobione pieniądze kupił w 6 klasie podstawówki i tak magia 6 strun zakorzeniła się w jego życiu na dobre. Później przyszedł czas na gitarę elektryczną a wraz z nią szkółkę Leszka Cichońskiego i pierwsze solówki, pierwsze występy na akademiach , w klubach oraz pierwszy zespół blues rockowy. To był czas kiedy zdarzało mu się ćwiczyć po 8 godzin dziennie , słuchał wtedy też bardzo dużo muzyki, zasypiał ze słuchawkami na uszach z muzyką Pink Floyd, Santany, Erica Claptona, Dire Straits, Stinga, Dżemu i wielu innych. W późniejszych latach grał więcej na gitarze akustycznej oraz klasycznej zafascynowany takimi artystami jak Al di Meola czy Paco de Lucia. Jednak blues okazał się gatunkiem, który pokochał najbardziej a BB King, Gary Moore to artyści na których chciał się wzorować .Później grał w w kilku zespołach weselnych, coverowych gdzie nabrał doświadczenia scenicznego i tutaj pojawił się nowo tworzący się zespół , który akurat poszukiwał gitarzysty. I tak został szóstym elementem układanki zwanej Forte live. Ponieważ bardzo ceni sobie atmosferę w zespole już po pierwszej próbie wiedział , że zespół i jego członkowie mają potencjał zarówno pod względem umiejętności muzycznych jak też stworzenia odpowiedniego klimatu do grania. Ciągle uważa ,że można zabrzmieć lepiej dlatego wolny czas spędza na doskonaleniu gry, eksperymentowaniu ze sprzętem, brzmieniami aby muzyka grana przez Forte była na coraz wyższym poziomie.

 

Norbert Bruc – gitara basowa.
Jego pierwszym instrumentem była gitara. Początki muzykowania na amatorskich scenach w szkole podstawowej. Po kilkunastu latach grania na gitarze nastąpiło odkrycie, że tym właściwym, “jedynym” instrumentem, jest gitara basowa. Współpracował z formacjami z różnych kręgów muzycznych: Orkiestra symfoniczna “Sonus”, Oratorium “Pieśni Jerozolimskie”,  Meranomaweka, Spore Poruszenie, “Projekt Dyjak”. Inspiracje muzyczne: Victor Wooten, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Stuart Hamm, Adrian Maruszczyk, Piotr Żaczek,

 

 

 

Miłosz Cichecki  – perkusja.
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi.  Muzyk –  instrumentalista (specjalność instr. perkusyjne), aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku (m.in. Reim Music Factory, Aurolac Various Manx, Best Music), pedagog, edukator.
Współpracował z wieloma znanymi zespołami m. in. Blue Cafe, Mrowiskiem, Ich Troje, Spoco, Sacriversum, Doctor C, Niebonie, Dixie Friends, Bełchatów Gospel Choir…, a także Teatrem Powszechnym, Teatrem im. Jaracza, Teatrem Nowym i Teatrem Lalek Arlekin. Obecnie prowadzi klasę perkusji w szkołach muzycznych I i II stopnia a także udziela się jako muzyk w zespole FORTE LIVE.
Hobby – stolarstwo oraz oczywiście wszystko co wiąże się z instr. perkusyjnymi, nagrywaniem, miksowaniem i obróbką dźwięku.”